Granit i hurtownia kamienia


* Strona głowna

* Blaty granitowe i marmurowe

* Płytki granitowe i marmurowe

* Jak dobrać kolor blatu

* Kalkulator ceny blatu

* Parapety

* Granit

* Marmur

* Kontakt

* Kalkulator ceny blatu

* Galeria kolorów płyt granitowych

Pochodzenie granitu

Granit jest kwaśną skałą magmową o budowie jawno-krystalicznej powstałą miliony lat temu w skutek zastygania magmy w środowisku głębinowym. W głównej mierze skała ta składa się z takich minerałów jak: Kwarce, Plagioklazy oraz skalenie alkaiczne. Dzięki swojej odpornej strukturze granit od lat używany jest w budownictwie i dekoratorstwie. Wydobywany jest zazwyczaj w ogromnych blokach, które z łatwością można pociąć i wypolerować na zaistniałe potrzeby. Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem granitu do wyposażenia swojego domu, najlepiej odwiedzić sklep taki jak hurtownia granitu.

Cechy granitu

Pod kątem twardości granit jest to drugi kamień na świecie zaraz po diamencie. Jest też całkowiecie odporny na dzialanie wielu czynnikow, takich jak woda czy wysoka temperatura. Dzięki temu granit jest idealny do wykonania np. blatów kuchennych i łazienkowych, podłóg, schodów, kominków, elewacji, chodników, itd. Na polskim rynku granit dostępny jest w dziesiątkach różnych kolorów i wzorów.
Świetne efekty dekoracyjne, które można uzyskać, dzięki zastosowaniu tego kamienia, zostały ostatnio docenione przez wiele firm zajmujących się aranżacją wnętrz.

* Galeria kolorów płyt granitowych

Pozycjonowanie tej strony w Google zapewnia IT Holding